اخبار

مصرف هیومیک مایع در باغات جهت کاهش شوری و افزایش جذب

دسته: اخبار
منتشر شده در دوشنبه, 15 تیر 1394 22:23
نوشته شده توسط پایش سبز
بازدید: 3405

مصرف هیومیک مایع در باغات جهت کاهش شوری و افزایش جذب

با بکارگیری هیومیک اسید وفولویک اسید در باغات می توان شدت شوری و عناصر مضر از قبیل سدیم و کلر را کاهش داد و باعث افزایش جذب عناصر و نتیجتا درشت و پر  شدن بیشتر میوه شد.

 فواید هیومیک مایع لیکوهیومیک:

  •  به ریشه زایی بهتر و رشد سریع میکروارگانیسمهای مفید  کمک می کند.
  •  به انحلال و آزادسازی عناصر ماکرو و میکرو کمک  میکند چون هیومیک اسید بهترین عامل طبیعی کلات کننده عناصر فلزی خاک است.
  •  مقاومت به شوری، کم آبی و سرما را افزایش می دهد.

با توجه به اینکه درشت شدن و سایز گرفتن میوه ها اغلب در شرایط تنشی شدید از قبیل گرما، شوری و استرس بار زیاد  می باشد، لیوهیومیک با کمک به ریشه دوانی و ارتقاء جذب عناصر به گیاه به افزایش جذب و پر کردن میوه ها کمک بسزایی می نماید.

نحوه و میزان مصرف اسید هیومیک در باغات پسته بسته به نوع آبیاری (تحت فشار یا غرقابی) و دبی آب در دسترس متفاوت است. چنانچه سیستم آبیاری باغات تحت فشار بوده و دور آبیاری بین 12 تا 18 روز باشد می توان از اسفندماه به فاصله هر دو نوبت آبیاری یک نوبت اقدام به مصرف اسید هیومیک مایع در سیستم کرد. میزان مصرف در نوبت اول 10 لیتر و در نوبتهای بعدی 5 لیتر توصیه می شود. در صورتیکه دور آبیاری بیشتر از 18 روز باشد، مقدار مصرف در نوبت اول به 15 لیتر و در نوبتهای بعدی به 8 لیتر افزایش می یابد. در صورتی که در سیستم های تحت فشار کودهای ماکرو محلول نیز از طریق تانک کود در سیستم تزریق میگردد باید توجه نمود که اسیدهیومیک با سولوپتاس بصورت همزمان مصرف نگردد زیرا مخلوط این دو کود ماده ای ژل مانند ایجاد می کند.

زمانی که اسید هیومیک مصرف می شود می توان میزان مصرف کودهای ازته را تا 30 درصد کاهش داد زیرا پیوند بین اسید هیومیک و ازت به نوعی از شستشوی بیش از حد ازت نیز جلوگیری می کند.

بهترین زمان تزریق، 4 ساعت پس از شروع آبیاری است تا اسید هیومیک بتواند همراه آب به همه جای خاک نفوذ پیدا کند.

اگر چه استفاده از اسید هیومیک در آبیاری غرقابی کمی مشکل به نظر می رسد اما برای رفع آن راه حل وجود دارد. در روش اول می توان پس از کالیبره کردن بشکه شیردار برای هر هکتار، آن را سر جوی آب قرار داده و اسید هیومیک مصرفی برای یک هکتار را در آن ریخته و پس از آنکه آب تا نصف کرتها را پر کرد شیر بشکه را باز کرده تا اسید هیومیک به آرامی و همراه با  آب به همه جای کرت نفوذ پیدا کند. در سیستم های آبیاری غرقابی به دلیل آنکه آب سطح بیشتری از خاک را می خیساند مقدار مصرف برای نوبت اول 20 لیتر در هکتار و برای حداکثر 2 نوبت دیگر 10 لیتر در هکتار محاسبه گردیده است.
 در روش بعدی می توان پس از کالیبره کردن یک تانکر 2000 لیتری سمپاشی برای یک هکتار، میزان اسید هیومیک مصرفی را در تانک آب ریخته و زیر سایه انداز درخت پاشید وسپس آبیاری را انجام داد.به دلیل اینکه اسید هیومیک دارای باندهای آزاد فراوانی است و دور از انتظار نیست که این باندها ببا مولکولهای محلول در آب پیوند تشکیل دهند استفاده از آنها با محلول سم به هیچ عنوان مجاز نیست.

 

LiquHumic کود هیومیک اسید مایع

نقشه گوگل

شماره های تماس :
تلفکس : 38260549 – 035
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
آدرس ما :
یزد ، بلوار داشجو ، روبروی بانک ملی
نبش کوچه صالحیه ، طبقه فوقانی پخش منتظری واحد 5

بخشهای کاری شرکت پایش سبز

    * تولید کودهای کامل قابل حل در آب شامل NPK پودری و مایع ، ریز مغذی ها ی کلاته و کودهای بر پایه تنظیم کننده های رشد گیاهی
    * تولید کودهای گرانوله و پلیت کند رها مخصوص مصرف خاکی NPK، کودهای ارگانیک و هیومیک اسید
    * فروش مواد اولیه به کارخانه های تولید کودهای هیومیک اسید

بخش بازرگانی شرکت پایش سبز

در حال حاضر محصولات تولیدی شرکت پایش سبز در کل کشور پخش و فروش میگردد.همچنین صادرات به کشورهای همسایه نیز طبق آنالیز صورت پزیرفته است.  لذا خواهشمند است در صورت تمایل به فروش، شرایط کارکرد در منطقه را جویا شوید. پیشاپیش از همکاری شما توزیع کنندگان و کشاورزان عزیز کمال تشکر و قدر دانی را دارم.