خانه

هیومیک گرانول و پیلت مرغی

هیومیک،فولویک بفرم گرانول جهت مصرف خاکی - کود آلی مرغی پلیتی شامل تمامی عناصر ماکرو و میکرو و مواد آلی . [مشاهده لیست محصولات]

کود کلسیم مایع

کود کلسیم مایع جهت تقویت گل و میوه چه ها حاوی تمامی  هورمونهای رشد و کود کلسیم مایع جهت تقویت ریشه و میوه چه ها حاوی هورمون سیتوکینین.
[مشاهده لیست محصولات]

کود هیومیک اسید مایع

حاوی 15% هیومیک و فولویک.
[مشاهده لیست محصولات]

کلسیم گرونید و کلسیم روت نیت

کلسیم و ازت آمین و اسید های آلی بافر  مصرف سیستم آبیاری + ضد شوری [مشاهده لیست محصولات]

حلالیت بسیار بالا

کودهای کامل پودری با حلالیت بسیار بالا فسفاسید اسید کشاورزی پودر با فسفر بالا پایه اسیدی

[مشاهده لیست محصولات]

آشنایی با شرکت پایش سبز

شرکت نیک پایش سبز در امر تهیه ، ساخت و فورموله انواع کودهای شیمیایی وارد عرصه تولید گردیده است  و با بهره گیری از تجهیزات کافی و کادر متخصص و با تجربه , اقدام به ارایه کودهای ترکیبی  نموده است.

این شرکت با در اختیار داشتن متخصصین و کارشناسان تغذیه گیاهی توان تولید کودهای ترکیبی متنوع را دارد و آماده همکاری با کشت و صنعتها و کشاورزان عمده کار با توجه به آنالیز خاک منطقه و تعاونی های کشاورزی می باشد.

فورمولها بر اساس نیاز منطقه، نظر مصرف کننده و مطابق ترکیباتی که بطور عملی جواب داده می باشد.

تحقیق و تولید ترکیبات جدید و ارتقا کیفیت کودهای تولیدی، جزو  برنامه های اصلی شرکت پایش سبز می باشد .
 
امید است که بتوان با تولید و ارایه کودهای با کیفیت و جدید مطابق علم روز دنیا کمکی به افزایش عملکرد محصولات  کشاورزی بشود.

تقسیم بندی هیومیک اسید

 

 Leonardite

کود هیومیک اسید در دنیا به دو نوع اصلی و سه فرم تقسیم بندی می گردد.

 • کود هیومیک اسید به دو نوع غیرفعال و  فعال تقسیم بندی می گردد.
 • فرم غیر فعال آن در آب مقطر قابل حل نیست و از ماده اصلی لیوناردیت بدست می آید و pH آن اسیدی 5 – 4 است.
 • فرم فعال که هیومیک آن از نوع غیر فعال استخراج می شود و به فرمهای مایع و پودری در آورده می شود و بصورت قابل حل در آب مصرف می شود. این نوع دارای pH  بالای خنثی یا قلیایی هست.

 

تقسیم بندی هیومیک اسید:

هیومیک اسید در دنیا به دو نوع اصلی و سه فرم تقسیم بندی می گردد.

 • هیومیک اسید به دو نوع غیرفعال و  فعال تقسیم بندی می گردد.
 • غیر فعال آن در آب مقطر قابل حل نیست و از ماده اصلی لیوناردیت بدست می آید و pH آن اسیدی 5 – 4 است.
 • فعال که هیومیک آن از نوع غیر فعال استخراج می شود و به فرمهای مایع و پودری در آورده می شود و بصورت قابل حل در آب مصرف می شود. این نوع دارای pH  بالای خنثی یا قلیایی هست.
 • فرمهای هیومیک اسید شامل گرانول یا پلیت ، مایع و پودری می باشد.
 • گرانول یا پلیت  فرم کم محلول در آب است و در واقع ازماده لیوناردیت Leonardite  هست که در دنیا به اسم هیومیک اسید نیمه محلول مخصوص مصرف خاکی فروخته می شود و همان نوع «غیر فعال هیومیک اسید» بشمار میرود . درصد هیومیک اسید آن در نمونه های تجاری حداقل می بایست  بالای %50 باشد و دارای خصوصیت های ویژه ای هست از جمله اسیدیته حدود 4 که برای مناطق پسته کاری گزینه مناسبی هست و اصلاح کننده خاک که می بایست در منطقه ریشه و به میزان کافی مصرف گردد تا بتوان از خواص آن بهره برد. این فرم دارای قیمت ارزانی بوده ( نسبت به فرمهای دیگر) و می توان مقادیر بالا مصرف نمود و در واقع این لیوناردیت وقتی در خاک در معرض رطوبت و pH  قلیایی قرار می گیرد هیومیک و فولویک اسید آن کم کم آزاد می شود و تا مدت نسبتا طولانی خواص آن باقی می ماند و در کنار عناصر و مواد آلی قرار گرفته و جذبشان را  افزایش می دهد.
 • فرم مایع که هیومیک و فولیک  اسید  استخراج  شده در محیط مایع هست ؛ هیومیک آن 10 تا 18 درصد هیومیک آزاد شده و فعال است و نیاز به زمان جهت آزاد شدن هیومیک آن نیست.
 • فرم پودری که در واقع همان مایع است که با روشها ی مختلف بصورت خشک شده پودری در آورده شده و همان حلالیت را، در عین فعال بودن هیومیک حفظ کرده است. و درصد آن 55% به بالا است. بیشتر برای مصرف در سیستمهای آبیاری طراحی شده. با توجه به اینکه فرایندهای مختلفی را در کارخانه طی کرده است قیمت به مراتب بالاتری نسبت به نمونه گرانول دارد( حدود 20 برابر قیمت) و نمی توان این دو فرم را مستقیم با هم مقایسه نمود. در ضمن نمی توان به مقدار بالا در هکتار مصرف نمود و چون قابل حل در آب هست برای مدت طولانی در خاک نمی ماند.  در ضمن هیومیک های فعال همانطور که ذکر شد، pH  قلیایی دارند.

 درحال حاضر همه فرمهای آن هم در داخل کشور تولید می شود و هم نمونه های وارد اتی آن وجود دارد. با توجه به تقسیم بندی موجود ،می بایست یک فرم خاص از نمونه داخلی و خارجی را با هم مقایسه کنیم ( مثلا پودری ) و با توجه به قیمت بهترین نوع را برگزینیم  و با توجه به مورد مصرف، فرم مورد نیاز را انتخاب نماییم.

نویسنده مقاله : احمد رنجبر

 

 

مصرف کود تری باد بعد از برداشت ( پسته)

مصرف کود تری باد جهت تقویت جوانه ها هنگام تورم جوانه ها ( پسته)

ترکیب مایع فروت ست شامل ازت، روی و بر جهت تقویت گرده افشانی، لقاح و جوانه های سال آینده درختان هنگام تورم جوانه ها در سطح باغات  پسته کشور در حال آغاز می باشد.

اطلاعات بیشتر در زمینه کارایی  و ترکیبات کود تری باد

 

 

مصرف هیومیک مایع در باغات جهت کاهش شوری و افزایش جذب

مصرف هیومیک مایع در باغات جهت کاهش شوری و افزایش جذب

با بکارگیری هیومیک اسید وفولویک اسید در باغات می توان شدت شوری و عناصر مضر از قبیل سدیم و کلر را کاهش داد و باعث افزایش جذب عناصر و نتیجتا درشت و پر شدن بیشتر میوه شد.

مصرف هیومیک مایع در باغات جهت کاهش شوری و افزایش جذب

 

 

تحقیقات مربوط به اثر عنصر سیلیسم بر افزایش مقاومت گیاهان توسط شرکت پایش سبز

تحقیقات مربوط به اثر عنصر سیلیسم روی افزایش مقاومت گیاهان توسط شرکت پایش سبز

کود سیلیس تهیه شده روی درختان مختلف منجمله پسته بروی مقاومت به آفات خصوصا پسیل در حال بررسی می باشد. همچنین نمونه این ترکیب بروی برنج و سبزی و صیفی نیز در حال تحیق می باشد.

 

 

مزایای ترکیب هیومیک با کودهای خاکی:(ویژه کارخانه های تولیدی کود)

 • بهره گیری از خواص مفید  لئوناردیت
 • افزودن درصدی از هیومیک و فولویک اسید در فورمول
 • کاهش pH کل کود ترکیبی تولید شده، این به معنی افزایش میزان جذب و رها سازی عناصر موجود در ترکیب .
 • با توجه به رنگ تیره شدید آن ترکیب، باعث بهبود رنگ کود تولید شده  می گردد.( افزایش بازار پسندی)
 • بالا بردن محتوای  ماده آلی و CEC ترکیب نهایی تولید شده

فروش فرمهای مختلف لئوناردیت

قابل توجه شرکت های تولیدی کود

باتوجه به ارتباط مستقیم با معادن دارای صلاحیت و مناسب جهت استخراج رگه های حاوی درصد مناسبی از هیومیک اسید (همراه با آنایز آزمایشکاه) و کنترل کیفی که بعد از استخراج انجام می شود،
شرکت پایش سبز امکان ارائه و فروش فرمهای مختلف لئوناردیت شامل لئوناردیت معدنی خام ، پودر معمولی و میکرونیزه لئوناردیت، گرانول، پلیت و فرم مایع را دارا است.
همچنین امکان تهیه فورمولهای درخواستی در ترکیب با عناصر یا کودهای حیوانی نیز وجود دارد.

شرکت پایش سبز پیشرو در زمینه تولید کودهای برپایه تنظیم کننده های طبیعی رشد هست

این ترکیبات با انجام کارهای تخصصی بر روی گیاه قادر به انجام فعالیتهای خاص فیزیولوژیک از قبیل تقویت گل و جوانه، جلوگیری از ریزش گلها و میوه های جوان، انتقال مواد فتوسنتزی از برگها به اندام های ذخیره ای می باشد.

نقشه گوگل

شماره های تماس :
تلفکس : 38260549 – 035
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
آدرس ما :
یزد ، بلوار داشجو ، روبروی بانک ملی
نبش کوچه صالحیه ، طبقه فوقانی پخش منتظری واحد 5

بخشهای کاری شرکت پایش سبز

    * تولید کودهای کامل قابل حل در آب شامل NPK پودری و مایع ، ریز مغذی ها ی کلاته و کودهای بر پایه تنظیم کننده های رشد گیاهی
    * تولید کودهای گرانوله و پلیت کند رها مخصوص مصرف خاکی NPK، کودهای ارگانیک و هیومیک اسید
    * فروش مواد اولیه به کارخانه های تولید کودهای هیومیک اسید

بخش بازرگانی شرکت پایش سبز

در حال حاضر محصولات تولیدی شرکت پایش سبز در کل کشور پخش و فروش میگردد.همچنین صادرات به کشورهای همسایه نیز طبق آنالیز صورت پزیرفته است.  لذا خواهشمند است در صورت تمایل به فروش، شرایط کارکرد در منطقه را جویا شوید. پیشاپیش از همکاری شما توزیع کنندگان و کشاورزان عزیز کمال تشکر و قدر دانی را دارم.